Zastosowanie płyt CD i DVD


W obecnych czasach płyty CD, DVD i Blu-Ray odgrywają w naszym życiu bardzo duże znaczenie. Każdy, kto ma w domu komputer, posiada także od kilku do kilkuset, a nawet i więcej płyt. Są one dla nas podstawowym nośnikiem informacji.

Dzięki temu, że tłoczenie płyt CD nie jest zbyt drogim procesem, są one dostępne dla każdego. Ich cena nie jest wysoka, za to możliwości ich wykorzystania są ogromne. Możemy używać je do nagrywania stworzonych przez nas dokumentów, stosować jako domowe archiwum niepotrzebnych już nam danych, czy też jako elektroniczny album ze zdjęciami. To jednak nie wszystkie możliwe zastosowania płyt.
Ponieważ, jak już zostało wspomniane, tłoczenie CD jest tanim, a na dodatek bardzo szybkim procesem produkcji, to są one także powszechnie wykorzystywane przez wytwórców gier komputerowych, oprogramowania, filmów itp. Większość ceny, jaką widzimy w sklepie, nie stanowi wartość samej CD, czy też DVD. Najwięcej pieniędzy wydajemy na jej „wartość intelektualną”, czyli to co jest na niej zapisane, to co ktoś musiał wymyślić, a następnie zapisać w postaci elektronicznej.
Z tego wszystkiego może wynikać jeden podstawowy wniosek: produkcja CD, DVD i Blu-Ray będzie się rozwijać. Jej dynamiczny rozwój zapewnia coraz większa ilość komputerów przypadająca na jedno gospodarstwo domowe, a także liczba instalowanych na nich gier, programów, czy też oglądanych filmów i muzyki.

Reklamy

About Marcin

Autor serwisu internetowego Travelovo - poświęconego szeroko rozumianej turystyce krajowej i zagranicznej. Właściciel firmy Innveo - pozycjonowanie stron, oraz autor firmowego bloga z informacjami na temat pozycjonowania. Od lat związany z lokalną branżą seo, gdzie odnosi sukcesy, zarówno jako właściciel firmy pozycjonerskiej, jak również, jako kooperant wielu znanych firm w branży. Autor wielu poczytnych artykułów z dziedziny SEO. Twórca artykułów sponsorowanych i eksperckich z wielu dziedzin. Specjalista jedyny w swoim rodzaju, zawsze wychodzący na przeciw potrzebom klienta. Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest Marcin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: